Bu Uygulamayla Yeni Bir Dili 3 Haftada Konuşmaya Başla

Şu işe bakar mısın! Bu insanlar Babbel’le sadece 3 hafta çalışarak İspanyolca konuşmaya başladı.

Yeni bir dil öğrenmek istiyor fakat bunun için zaman bulamıyor yahut motive olamıyor musun? Seni anlıyoruz. Yeni bir beceri edinmek, zor ve zaman isteyen bir görevmiş gibi düşünülebilir. Ancak öyle olmak zorunda değil! Babbel sana sadece üç haftada yeni bir dilde sohbet etmene yardımcı oluyor. Bunu destekleyecek kanıtlar da mevcut.

New York Şehir Üniversitesi (City University of New York) ile Güney Karolina Üniversitesi (University of South Carolina) tarafından yürütülen bağımsız bir araştırma, rastgele seçilen 391 öğrencinin gelişimini inceleyip, katılımcıların çalışmanın başında ve sonundaki İspanyolca bilgilerini denetleyerek, Babbel İspanyolca kurslarının toplam verimini ölçtü.

İşte araştırma sonucu ortaya çıkanlar:

  1. “Hiç İspanyolca bilmeyen, tam anlamıyla işe sıfırdan başlayan kullanıcılar İspanyolca konuşmak için iki ayda ortalama 15 saat çalışmaya ihtiyaç duymakta ki bu tür bir çalışma normalde üniversitenin bir yarıyılına tekabül etmektedir.” (Hiç de fena değil, öyle değil mi?)
  2. “Babbel uygulaması farklı cins, yaş, anadil, eğitim ve iş durumu ayrımı gözetmeksizin, herkeste eşit düzeyde etkilidir.”
  3. “Araştırmaya katılan kullanıcıların %95’i Babbel’in ‘kullanılması kolay’ ve ‘yardımcı’ olduğunu söyledi.”

Başlangıç seviyesinde olanların Babbel’i sadece üç hafta boyunca kullanarak bu süre sonunda temel bir İspanyolcayı öğrenmiş olup olmadıklarını kendimiz görmek istedik. Ve birkaç Babbel çalışanını bu zorluğun üstesinden gelmeleri için bir araya topladık. Hiçbiri dil öğrenme uzmanı değildi ve pek azının dil öğrenmeye ayıracak çokça boş zamanı vardı.    

Sonuçları öğrenmek için yukarıdaki videoyu izle!

Bir dili öğrenmek, onu konuşabilmek demektir. Babbel sayesinde, bu işe sıfırdan başlayan katılımcılarımız sadece üç haftalık bir süreç sonunda temel bir sohbet sürdürmeyi başararak Babbel’in günlük konuşma için en kısa yol olduğunu ispat ettiler. İşte bu kadar.

3 haftada yeni bir dili konuşmaya hazır mısın?
Başlamak için Burayı Tıkla
Share: