Babbel Logo

Speak a new language with confidence. Try Babbel for free!

Dzięki Tej Aplikacji Stworzonej Przez Ponad 100 Ekspertów Językowych Będziesz Mówić W Nowym Języku W 3 Tygodnie

W centrali Babbel ponad 100 ekspertów językowych dwoi się i troi, aby opracować najlepszą aplikację do nauki języków. Przekonało się do niej już ponad milion aktywnych subskrybentów. Kim więc są nasi ludzie i jak udaje im się opracować tak skuteczne metody?
Author's Avatar

Ile osób potrzeba do tego, aby stworzyć szereg wielokrotnie nagradzanych kursów językowych? W Babbel na jednym piętrze naszego biura w Berlinie pracuje zespół ponad 100 językoznawców i ekspertów językowych. Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej wielojęzycznych miejsc na Ziemi. Obok Włocha, który mówi po rosyjsku, francusku, niemiecku, angielsku i fińsku, siedzi Niemiec, który zna hiszpański, portugalski i angielski. I oczywiście wszyscy uczą się tu innych języków.

Oprócz sprawdzania, ilu poliglotów zmieści się w jednym biurze, mamy też poważniejszy cel: stworzenie wyjątkowych kursów językowych, które sprawią, że nauczysz się mówić w nowym języku tak szybko, jak to tylko możliwe. Jak pokazały ostatnie badania, osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z nowym językiem, wystarcza średnio piętnaście godzin nauki na przestrzeni dwóch miesięcy, aby spełnić wymagania stawiane studentom do zaliczenia pierwszego semestru kursu językowego na uniwersytecie. Więc jak oni to robią? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

1.  Nasza aplikacja jest łatwa w użyciu

Cenimy Twój czas i energię, dlatego nasza aplikacja stawia na elegancki wygląd i łatwość obsługi. W razie potrzeby znajdziesz w niej również pomocne podpowiedzi, przydatne wskazówki oraz klarowny przegląd dostępnych kursów. Funkcjonalny design pozwoli Ci skoncentrować się na tym, co dla Ciebie ważne, czyli na nauce języków obcych. Od skutecznej nauki dzieli Cię tylko jedno kliknięcie.

Zachęcamy Cię do nauki poprzez zabawę: nowe słownictwo możesz ćwiczyć w sposób urozmaicony, przeciągając słówka po ekranie, wpisując je z klawiatury albo klikając. Jesteśmy też elastyczni – nasza aplikacja dostępna jest ze wszystkich urządzeń: komputera, tabletu i smartfona.

Aha, a jeśli masz jakieś pytania, które chcesz zadać nam bezpośrednio, nasz dział obsługi klienta odpowie na nie zawsze z przyjemnością przez telefon, czat lub e-mail.

2.  Opracowujemy kursy tak, aby pozwolić Ci jak najszybciej zacząć mówić w nowym języku

W pewnym amerykańskim skeczu Eddie Izzard parodiuje sytuację na lekcji języka francuskiego z czasów szkolnych, bez trudu recytując mało przydatne wyrażenia typu: “Mysz jest pod stołem, a małpa siedzi na gałęzi”. Ty też musiałeś uczyć się na pamięć takich zdań? Wiele osób, które uczyły się kiedyś języka obcego, potrafi układać tego rodzaju zdania (ale cóż z tego, jeśli są one przydatne tylko w zoo?), a nie umie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, takich jak kupowanie butelki wody w sklepie spożywczym.

W Babbel wierzymy, że umiejętność poproszenia o butelkę wody w języku obcym (i tym samym utrzymanie odpowiedniego nawodnienia) jest ważniejsza niż rozeznanie w położeniu małp na gałęziach, dlatego w naszych kursach nie ma wkuwania abstrakcyjnego słownictwa i gramatyki. U nas skupisz się na dialogach z życia codziennego. Po pierwszym kursie będziesz w stanie się przedstawić, powiedzieć, skąd jesteś, jak się czujesz, jak udało Ci się dojść tam, gdzie jesteś i – co najważniejsze – czego chcesz się napić. Jeśli znudzi Ci się angielski, możesz zacząć naukę kolejnego, wybranego przez siebie języka. Wybierz hiszpański, a nauczysz się zamawiać sangrię w lokalnym barze z tapasami (chyba, że czytasz ten tekst podczas śniadania – w tym przypadku polecam wybrać cortado!).

3.  Nasze kursy są dostosowane do Twojego harmonogramu zajęć

Najczęstszą wymówką, żeby nie uczyć się nowego języka, jest ‘brak czasu’.

Wszyscy są dziś wiecznie zajęci. Twój codzienny harmonogram jest pewnie bardzo napięty, a spotkania w pracy nakładają się na siebie jak klocki Lego™. Prawdopodobnie czekasz już tylko na wymarzony urlop. Zanim jednak wyjedziesz, zajrzyj na krótko do lekcji Babbel. Każda z nich zajmuje około 10-15 minut, dlatego idealnie nadaje się do nauki podczas dojazdów do pracy, w trakcie cichej przekąski w porze lunchu lub przy wieczornym kieliszku wina, a także gdy wreszcie znajdziesz zasłużoną chwilę dla siebie.

4.  Mamy na swoim koncie wiele nagród i stale dokonujemy ulepszeń

Babbel nie jest książką, którą kupujesz i czytasz (lub odkładasz na półkę). Nie musisz też czekać kilka lat na jej kolejne, ulepszone wydanie. Nasze kursy są stale optymalizowane pod kątem efektywności dzięki pomocy naszych użytkowników. Co to oznacza? W chwili gdy odnotowujemy, że duży odsetek uczących się ma trudności w rozwiązaniu jakiegoś ćwiczenia, zmieniamy je na bardziej zrozumiałe. Możesz też wysłać do nas e-mail z Twoimi uwagami, które trafią bezpośrednio do naszych lingwistów i ekspertów językowych. To się nazywa serwis, co?  

Uważasz, że to za mało? Chcesz czegoś lepszego, czegoś na większą skalę? Babbel zatrudnia jedne z najtęższych umysłów w dziedzinie E-learning i stale dąży do utrzymania się w ścisłej czołówce innowacji – do tego stopnia, że magazyn Fast Company przyznał nam tytuł najbardziej innowacyjnej firmy w dziedzinie edukacji w 2016 roku.

5.  Tworzymy kursy, które są przyjemne i łatwe w nauce

Wszyscy jesteśmy w stanie nauczyć się języka obcego (i to niejednego!), ale często niefortunnie się do tego zabieramy. Otwieramy słownik na literze A i ulatniamy się przy  B, albo zakładamy, że nasze wszystkie przyszłe konwersacje będą wyglądały tak, jak ta nieudana pierwsza próba. Babbel stawia na zasadę często i po trochu, oferując urozmaicone lekcje, które nie pozwolą Ci stracić zapału do nauki i rozwiną Twoje umiejętności czytania, słuchania, pisania i mówienia. Wprowadzanie i powtarzanie nowych słówek oraz gramatyki odbywa się w małych odstępach czasowych, co zapewnia uczącemu się trwałe i systematyczne postępy. Dzięki temu nigdy nie będziesz czuł się przytłoczony zbyt dużą ilością materiału.

Polska wersja aplikacji Babbel jest jeszcze w przygotowaniu, dlatego zalecamy pobranie aplikacji w języku angielskim. W ten sposób będziesz mieć najszerszy możliwy wybór – łącznie 13 języków do nauki, w tym niemiecki, francuski, rosyjski i hiszpański!

Chcesz zacząć naukę? Wybierz język, którego chcesz się nauczyć tutaj:

Zacznij naukę teraz

Which language do you want to speak?

Which language do you want to speak?